Nyt kun olemme joutuneet peruuttamaan loppukevään tilaisuudet, olemme lisänneet Raamattukoulun videotarjontaa YouTubeen.

YouTubeen on tallennettu mm. Hannu Äimäsen Lauantain Sanan puheita. Löydät nämä videot, kun kirjoitat YouTuben hakukenttään: Helsingin Raamattukoulu. Voit myös tilata YouTubessa tämän kanavan, jolloin saat ilmoituksen, kun uusia videoita tulee Helsingin Raamattukoulun sivulle YouTubeen. Tänä keväänä Hannu Äimänen käsittelee sielunhoidollista teemaa otsikolla: Jeesuksen sielunhoitoa. Raamattukoulun videoarkistosta löytyvät mm. seuraavat alustukset:

Hannu Äimäsen alustus: Jeesuksen sielunhoitoa häpeäville

Hannu Äimäsen alustus: Jeesuksen sielunhoitoa mielensä pahoittaneille (Lauantain Sanan alustus, joka olisi ollut la 28.3., nyt videona)

Hannu Äimäsen alustus: Kääntykää ja uskokaa evankeliumi

Jari A. Jolkkosen videohaastattelu Yle-uutisiin

Salivideostudioksi
Luokka muuttunut videostudioksi